Кошик
RAPTOR CNC
+380 (98) 946-94-43
Telegram, Viber

Безкоштовне програмне забезпечення CAM для фрезерних верстатів з ЧПУ

Безкоштовне програмне забезпечення CAM для фрезерних верстатів з ЧПУ

Безкоштовне програмне забезпечення CAM для фрезерних верстатів з ЧПУ

Ось список мого Top 5 безкоштовного програмного забезпечення CAM для фрезерування з ЧПУ. Список включає програми 2D, 2.5D та 3D. Одним із критеріїв є те, що програмне забезпечення не повинно бути обмежене за часом і дійсно вільним для використання. Функціональність може бути трохи обмежена в ознайомлювальних версіях, але наведений нижче список гарантує 100% безкоштовне програмне забезпечення CAM, за яке нічого не потрібно платити, якщо, звичайно, ви цього не хочете!

Все перераховане програмне забезпечення CAM дозволяє створювати траєкторії фрезерного верстата з ЧПУ з 2D або 3D-геометрії.

Я використовую простий знак Hello як приклад.


1. Easel

Easel

- Це інструмент CAD та CAM від Inventables. Він заснований на браузері, але це безперечно один з найпростіших інструментів CAD/CAM. Вони зробили велику роботу з зручністю використання, так що це відмінне місце для початку, якщо ви новачок. Однак це лише 2D/2.5D, тому він не може обробляти файли STL для 3D-фрезерування.

Безкоштовна версія має обмеження, але ви можете робити багато, наприклад, робити знаки, різати профільні деталі і т.д. V-подібне різьблення також можливе.

Незважаючи на те, що безкоштовна версія обмежена, ви, як і раніше, можете використовувати автоматичні вкладки, налаштовуються діаметри кінцевих фрез, налаштування подачі та швидкості, редагування SVG, імпорт та експорт GCode. Він може імпортувати файли SVG, і є безліч безкоштовних фігур та текстових інструментів для початку роботи. Ви також можете завантажити свою роботу у форматі SVG для редагування в іншому пакеті, такому як Inkscape, або також експортувати свій GCode, якщо це потрібно.

 Крім функцій проектування та траєкторій, ви також можете керувати своїм верстатом і переміщати його, якщо він сумісний із драйвером Easel.

Перейдіть на сайт Easel, щоб розпочати!

2. Kiri:Moto

Kiri:Moto

- це CAM-інструмент на основі браузера, який також можна використовувати для 3D-друку, лазерного різання, а також для створення траєкторій фрезерних верстатів з ЧПУ.

Може бути складно розібратися, але подивіться це відео від розробників​​​​​​​ Grid.Space, перейдіть до 28:20 , де представлений модуль CAM.

 Kiri:Moto може імпортувати 3D-файли STL, тому він відмінно підходить для всіх видів 3D-рельєфу або складних 3D-поверхень, таких як ця 3D-різьба лютовалка з « Гри престолів" .

 Kiri: Moto має відмінну функцію карти висот, тому ви можете імпортувати фотографію або зображення, і воно створить 3D-поверхню, яку можна вирізати з дерева ітд. Ця функція часто доступна лише у дорожчому програмному забезпеченні, такому як Vectric VCarve.

 Спробуйте Kiri:Moto тут, обов'язково виберіть модуль CAM.

3. Fusion 360

 

Це тато їх усіх. Великий і складний з досить крутою кривою навчання. І він, як і раніше, безкоштовний для любителів, хоча функціональність обмежена. Незважаючи на це, він пропонує безліч безкоштовних функцій CAD/CAM і більш ніж здатний виконувати досить складні завдання з ЧПУ.

Ви можете завантажити Fusion 360 тут і не забудьте вибрати "Для особистого використання, хобі", інакше ви будете використовувати 30-денну пробну версію професійного комерційного програмного забезпечення. Безкоштовна версія обмежена, але основні функції є, включаючи:

  •  Стандартні інструменти 2D/3D CAD

  •  Базове виробництво - 2,5-осьове та 3-осьове фрезерування, токарна обробка, добавка FFF, виготовлення

  •  Тільки локальний рендеринг

  •  Максимум 10 активних та редагованих документів, необмежену кількість неактивних документів.

  •  Обмежений імпорт та експорт файлів

Fusion 360 вміє фрезерувати в 3D, якщо ви добре знаєтеся на 3D CAD, але почати роботу досить складно. На YouTube є багато відеороликів, але хорошим (і цікавим!)  для початку є навчальне відео Евана і Кейтлін по Fusion 360 CAM для початківців верстатів з ЧПУ.

 Завантажте Fusion 360 тут!

4. Carbide Create

 Carbide Create

- Це безкоштовне програмне забезпечення 2D CAM від творців фрезерного верстата Shapeoko. Він досить простий у використанні та створює gcode, який можна використовувати практично на будь-якому фрезерному верстаті з ЧПУ.

Carbide Create — це програмне забезпечення, що завантажується, тому для його запуску вам не потрібно підключення до Інтернету. Це може бути корисним, якщо у вашій майстерні немає хорошого інтернет-з'єднання. Доступні версії для Mac та ПК.

Він може імпортувати файли SVG та DXF, що зручно. Він також має корисну функцію трасування зображень, а також функції моделювання, які допоможуть візуалізувати кінцевий результат. Існує V Carving, який також дуже простий у використанні та налаштуванні.

У Carbide також є бібліотека інструментів, в якій вже є безліч попередньо встановлених інструментів, але ви також можете запрограмувати свої власні інструменти, а також користувацькі подачі та швидкості.

На сайті Carbide3D також є великий набір навчальних відеороликів.

 Завантажте програмне забезпечення Carbide Create CAM тут.

5. EstlCAM

 EstlCAM розроблений Крістіаном Кнюллем із Німеччини. Ви повинні дочекатися закінчення лічильника, перш ніж він буде експортувати gcode. Повна ліцензія коштує не так дорого, тому якщо програма вам подобається, я рекомендую вам придбати ліцензію.

Тим не менш, я зізнаюся, що хоча багато людей рекомендують EstlCAM, я завжди знаходив робочий процес трохи незграбним і не інтуїтивним. Тим не менш, він явно має безліч функцій 2D та 3D.

 Завантажте програмне забезпечення EstlCAM CAM тут.

 


Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner