Кошик
RAPTOR CNC
+380 (98) 946-94-43
Telegram, Viber

Candle GRBL огляд основних функцій та інтерфейсу програми, для фрезерних ЧПУ верстатів

Candle GRBL огляд основних функцій та інтерфейсу програми, для фрезерних ЧПУ верстатів

Candle GRBL огляд основних функцій та інтерфейсу

Що таке Candle?

Candle GRBL - це безкоштовне програмне забезпечення для керування верстатами з ЧПУ. Він дуже нескладний і тому ідеально підходить для новачків.

Хоча наявність тільки мінімуму функцій може бути обмеженням, це значно знижує «інформаційне навантаження», яке може виникнути, якщо ви ще не знайомі з обробкою ЧПУ.

Які типи верстатів із ЧПУ використовують програмне забезпечення Candle?

Candle використовує вихідний код GRBL, програмне забезпечення якого можна запустити за допомогою апаратного забезпечення Arduino. Таким чином, будь-який верстат із ЧПУ, який має контролер Arduino або STM32, може використовувати програмне забезпечення Candle для керування ним.

На верстатах серії "RAPTOR SMART" встановлений контролер STM32, це досить потужний контролер з WI-FI та підтримкою сенсорних екранів.

Огляд інтерфейсу Candle

Стан У цьому розділі показано положення шпинделя по відношенню до робочих координат (зміщення нульової точки) та координат верстата (вихідна точка верстата або вихідне положення верстата).

  Контроль Перша кнопка - "Кнопка додому". При правильному налаштуванні функція Candle Grbl додому поверне вашу машину в заздалегідь визначену точку, це можна використовувати, якщо ваша машина оснащена кінцевими/домашніми вимикачами.

Якщо у вас є базовий верстат ЧПУ по дереву, такий як Raptor SMART, який не має кінцевих вимикачів, ви можете ігнорувати цю кнопку і замість цього використовувати безпечне положення. Я поясню, як використовувати його як функцію самонаведення пізніше в цій статті.

Наступна кнопка управління – датчик нуля Z. Плата управління Arduino та STM32 має можливість підключення щупа.

Якщо він у вас підключений і налаштований правильно, при натисканні цієї кнопки буде промацуватися верхня частина вашої деталі, і вона буде встановлена ​​як точка відліку по осі Z.

Наступні дві кнопки - Zero XY і Zero Z. Їх натискання встановить ваші робочі координати в тому місці, де зараз знаходиться ваш шпиндель.

Переходячи до нижнього ряду кнопок управління, перша з них - "Відновити вихідне положення". Натискання цієї кнопки відновить попередні робочі зміщення за допомогою команди G92.

Це необхідно, якщо ви натиснете скидання, оскільки це очистить ваші робочі координати, а натискання «Відновити вихідну точку» відновить їх.

«Безпечне положення» переміщатиме осі вашого верстата, як зазначено в діалоговому вікні налаштувань у командах безпечного положення.

 

Її можна використовувати як кнопку вихідного положення, якщо на вашій машині немає перемикачів вихідного/кінцевого положення. Просто відкрийте вікно налаштувань і введіть "G53G00G90Z0.;G53G90X0.Y0". ” у командному полі безпечних позицій.

Тепер ви можете натиснути цю кнопку і ваша машина повернеться у вихідне положення.

Скидання є еквівалентом аварійної зупинки. Натисніть її, і ваш верстат зупинить шпиндель та будь-які рухи осей.

Розблокування використовується для того, щоб ваша машина знову запрацювала після натискання кнопки скидання

Перевизначення

 

Цей розділ дозволяє керувати швидкістю подачі, прискореною подачею та шпинделем під час виконання програми коду G. Це дійсно корисно, щоб допомогти налаштувати подачу та швидкість, щоб запобігти поломці інструменту або перевантаженню верстата.

Щоб використати його, налаштуйте повзунок, а потім встановіть прапорець, щоб зробити зміну активною.

Переміщення

Секція Jog дозволяє вам вручну керувати 3 осями верстата. 4 кнопки напрямку ліворуч управляють осями X і Y, а дві суцільні стрілки праворуч керують віссю Z.

Меню « крок» , що випадає дає вам можливість керувати рухом осей різними способами. При виборі « Безперервно» осі переміщатимуться безперервно, поки натиснуто кнопку напряму. Рух зупиниться, коли кнопка буде відпущена.

Всі інші параметри є покроковими переміщеннями, всі вони показані в міліметрах.

Виберіть відстань, на яку ви бажаєте переміститися, і натискання кнопки напрямку перемістить вісь на вибрану відстань.

У центрі кнопок напряму XY є кнопка зупинки, якщо вам потрібно запобігти збою.

Наступним вибором є подання. Виберіть швидкість подачі, наприклад, повільнішу подачу, яка забезпечує більш точне ручне керування.

Останнім варіантом є прапорець для включення керування з клавіатури. Елементи керування для переміщення ваших осей наступні

ЦИФРОВИЙ БЛОК 8 = Y+

ЦИФРОВИЙ БЛОК 2 = Y-

ЦИФРОВИЙ БЛОК 4 = X-

ЦИФРОВИЙ БЛОК 6 = X+

ЦИФРОВИЙ БЛОК 9 = Z+

ЦИФРОВИЙ БЛОК 3 = Z-

ЦИФРОВИЙ БЛОК 5 = СТОП

ЦИФРОВИЙ БЛОК 7 = ДОВЖИНА КРОКА +

ЦИФРОВИЙ БЛОК 1 = ДОВЖИНА КРОКА –

Переконайтеся, що ви не встановили прапорець помилково, оскільки якщо він встановлений, ви не зможете використовувати консоль.

Консоль

Консоль Candle

Ця область покаже вам команди, які використовуються при натисканні будь-якої кнопки управління. Він також використовується як екран MDI.

M Anual Data I Nput дозволяє вводити окремі рядки коду і виконувати їх незалежно від будь-якого G коду програми.

Завантажте програму G Code

Спочатку необхідно створити програму або написавши вручну використовуючи команди G-коду, або за допомогою CAM програм.

Коли у вас є програма, ви можете натиснути "відкрити" або "файл"> "відкрити". Це помістить вашу програму в чергу, готову до відправки на ваш комп'ютер, коли ви натиснете відправити.

Перші кілька рядків програми повинні бути помітні в нижній частині екрана.

Ви можете запустити програму G-коду як у метричній, так і в імперській системі, але Candle показуватиме лише міліметри у показаннях «стану». Здається, немає жодного способу змінити це.

Запуск програми G-коду в британських одиницях призведе до створення проекту правильного розміру, якщо у вашій програмі зазначено код G20 (дюйми).

Налаштуйте Свій Верстат З ЧПУ

Використовуйте функції поштовху, щоб розташувати інструмент там, де вам потрібні базові точки по трьох осях. Коли в положенні натисніть нульову XY і нульової Z кнопки.

Коли встановлені точки відліку, натисніть « безпечне положення», і якщо ви налаштуєте його, як показано раніше в цій статті, ваша машина повернеться у вихідне положення.

Запустіть Програму G-коду

Як тільки ваша програма завантажена, просто натисніть "Відправити", і машина запустить програму.

Функции команды запуска программы

Функції команди запуску програми

Натискання Pause зупинить рух осей без зупинки шпинделя.

Якщо ви зіткнулися з проблемою і вам потрібно зупинити програму, просто натисніть "Прервати", і машина повністю зупиниться. Потім ви можете натиснути "безпечне положення", щоб відправити машину додому, подалі від матеріалу.

Якщо ви бажаєте перезапустити, натисніть кнопку «Скинути», щоб повернутися до початку програми, перш ніж знову натиснути «Відправити» .

Візуалізатор Candle

Траєкторіями інструментів у візуалізаторі можна керувати за допомогою миші звичайним способом.

Визуализатор, показывающий пути инструментов загруженной программы

Візуалізатор, який показує шляхи інструментів завантаженої програми

Повертайте шляхи, утримуючи натиснутою ліву кнопку миші та переміщуючи мишу, утримуючи натиснутою праву кнопку для панорамування та обертаючи колесо прокручування для збільшення та зменшення масштабу.

У верхньому правому куті вікна візуалізатора також є значки для розміщення траєкторій у типових положеннях вікна перегляду.

Висновок

Я знайшов це програмне забезпечення легким у використанні, воно настільки просте та інтуїтивно зрозуміле, що ідеально підходить для новачків у ЧПУ.Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner