Кошик
RAPTOR CNC
+380 (98) 946-94-43
Telegram, Viber

Mach3 проти Mach4 для керування ЧПУ – порівняння [2022]

Mach3 проти Mach4 для керування ЧПУ – порівняння [2022]

Наша компанія, RaptorCNC.com.ua, в базових версіях верстатів ЧПУ серії S-300, L-500, M-900, використовую программу Mach3.

Mach3 і Mach4 є дуже популярними програмними рішеннями для керування ЧПК, які використовуються любителями ЧПК та підприємствами з усього світу.

Хоча обидві ці програми перетворюють ваш ПК на багатоосьовий контролер, між ними є важливі відмінності.

Mach3 вийшов більше десяти років тому, тоді як Mach4 був запущений у 2015 році з абсолютно новим підходом.

Зрозуміло, що Mach4 є більш просунутим і є новішим програмним забезпеченням. Але Mach3 все ще широко продається і залишається популярним.

Mach4 доступний у двох версіях: «Mach4-Hobby» і «Mach4-Industrial».

Порівняння інтерфейсу користувача - Mach3 проти Mach4

інтерфейс програмного забезпечення, яке ви використовуєте, важливий, оскільки ви взаємодієте з ним для виконання різних операцій.

Будучи останньою версією, інтерфейс користувача Mach4 є більш просунутим, ніж Mach3, і вимагає мінімум 256 МБ відеопам’яті для оптимальної роботи. З іншого боку, Mach3 вимагає лише 32 МБ відеопам’яті.

Для належного відображення всіх кнопок, цифр, накладок і вкладок необхідна роздільна здатність екрана принаймні 1024 x 768 пікселів. Інакше ви можете зіткнутися з перекриттями та стертими частинами інтерфейсу.

 

Версія Mach4-Industrial має розширений графічний інтерфейс.

Використовуючи його, ви можете керувати анімацією, інтегрованою таблицею інструментів, редактором G-коду, робочим зміщенням і пакетами майстра.

Інтерфейс користувача Mach3 має старий вигляд із цифрами та кнопками, щільно розташованими разом. У результаті, початківцям, може бути важко оріентуватись.

Ви можете маніпулювати набором екранів і налаштовувати все інше в програмному забезпеченні Mach4. Його користувальницький інтерфейс є більш простим, чуйним і значно настроюється, ніж Mach3.

Системні вимоги для Mach3 і Mach4

                    Mach3       Mach4

ЦП                   1ГГц                2ГГц

ОЗУ                  512МБ            1ГБ

Відеокарта    512МБ            512МБ

 

І Mach3, і Mach4 створені для використання в ОС Windows. На жаль, вони не підтримують жодну іншу ОС.

Якщо ви плануєте підключити комп’ютер до ЧПК через паралельний порт, вам потрібно використовувати 32-розрядну версію програмного забезпечення Mach3 або Mach4.

Використовуючи Mach3, ви можете встановити його на 32-розрядну версію Windows 2000, Windows XP (усі версії), Windows Vista або Windows 7.

Якщо ви хочете використовувати Mach4, ви можете встановити його лише на 32-бітну версію Windows 7 або Windows XP (версія 4.2.0.4162).

Для керування верстатом з ЧПК за допомогою зовнішнього контролера ви можете використовувати як 32-, так і 64-розрядні версії програмного забезпечення Mach3 або Mach4.

У такому випадку ви можете використовувати Mach3 у Windows 2000, Windows XP (усі версії), Windows Vista, Windows 7, Windows 8 або Windows 10.

З цією ж метою ви можете використовувати Mach4 тільки в Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows XP (версія 4.2.0.4162).

Для безперебійної роботи Mach4 вам потрібно використовувати процесор із частотою мінімум 2 ГГц і 1 ГБ оперативної пам’яті.

У випадку Mach3 вам потрібно лише використовувати процесор із частотою мінімум 1 ГГц і 512 МБ оперативної пам’яті.

Якщо ви використовуєте великі файли G-коду, особливо 3D-файли, вам потрібно буде використовувати спеціальну графічну карту на 512 МБ як для Mach3, так і для Mach4.

З огляду на ОС, Mach3 є переможцем, оскільки його підтримує більше версій ОС Windows, і він вимагає лише мінімальної обчислювальної потужності, ніж Mach4.

Особливості Mach3 і Mach4

Перетворює ваш ПК на 6-осьовий контролер ЧПК

Помітною особливістю Mach3 і Mach4 є їх здатність керувати вашим фрезерним верстатом з ЧПК за допомогою комп’ютера. Вони можуть перетворити стандартний ПК на 6-осьовий контролер ЧПК без використання мікропроцесорів.

Це означає, що ви можете використовувати Mach3 або Mach 4 для запуску 4-осьових фрезерів з ЧПК .

Діагностика

Усі версії програмного забезпечення серії Mach мають спеціальне меню діагностики. Він відображає деякі важливі параметри, на які слід звернути увагу.

У розділі діагностики також є набір екранних індикаторів, які показують стан усіх входів і виходів.

Діагностика плагінів сторонніх розробників також відображатиметься в меню діагностики, коли ви їх додасте.

На відміну від Mach3, Mach4 має категоризований розділ діагностики з трьома параметрами: Logging, Modbus і Regfile.

Параметр «Logging» відкриває засіб ведення журналу, зручний інструмент перевірки помилок, за допомогою якого ви можете перевіряти журнали подій у реальному часі.

Параметр Regfile відкриває вікно зі значеннями реєстру та змінними. Він відрізняється для різних машин. Нарешті, опція Modbus містить всю інформацію про стан протоколу зв’язку Modbus.

Mach4 використовує сходову логіку програмованого керування машиною (PMC) для діагностики та адресації ЧПУ. Mach3 не використовує таку функцію.

Налаштування подачі та швидкості

І Mach3, і Mach4 мають діалогове меню для введення типу матеріалу, який ви збираєтесь обробляти на своєму фрезерному станку з ЧПК.

На станках ЧПК Раптор можно обробляти дерево, алюміній, пластик, композит та інші, зі швилкістю до – 6 000мм/мин

Ви можете міняти швидкість подачі,  запрограмовану в G-коді, щоб внести незначні коригування у свою роботу.

Траєкторія

Вкладка траєкторії інструменту дає вам детальне уявлення про найвищі та найнижчі значення осі, швидкі переміщення та лінії подачі.

Поле інформації про інструмент у вікні запуску програми показує номер інструмента, діаметр, довжину та сповіщає, коли інструмент потрібно змінити.

Усі версії програмного забезпечення Mach мають зворотний зв’язок у режимі реального часу, який показує траєкторію інструменту зеленим кольором під час різання, що дає вам уявлення про те, що буде далі.

Він також показує приблизний час виконання роботи.

Ви можете реверсно запустити G-код у програмному забезпеченні Mach. Це буде корисною функцією для користувачів плазмового різака, оскільки вона допомагає відновлювати несправності плазми.

Поле дисплея G-коду показує завантажену програму. Ви можете переміщатися по кожному рядку коду та переглядати шлях інструмента.

Єдина відмінність між Mach3 і Mach4 у випадку траекторій інструменту полягає в їх швидкості та якості. Mach4 може забезпечувати високоякісну візуалізацію траєкторії з більшою швидкістю, ніж Mach3.

Операції CAM у програмному забезпеченні Mach

Mach3 і Mach4 не можуть виконувати операції CAM. Однак ви можете використовувати плагіни для досягнення можливостей CAM.

LazyCAM — один із таких плагінів, який може генерувати G-код із файлів .dxf, .bmp, .jpg і .hpgl безпосередньо в програмному забезпеченні Mach.

Автономний режим

Mach3 і Mach4 мають офлайн-режим, який запобігає передачі будь-якого виводу на двигуни, якщо ви хочете запустити симуляцію.

Щоб отримати доступ до функції моделювання, вам доведеться видалити драйвери паралельного порту, що означає, що ви більше не можете контролювати свій ЧПК.

Вам доведеться знову встановити драйвери, щоб контролювати ЧПК

Сценарії LUA

Сценарії LUA є функцією, доступною виключно для Mach4. Ви можете використовувати мову програмування LUA для редагування та вбудовування M-кодів, модулів, екранів і панелей.

M-коди використовуються для запуску макросів, які дозволяють керувати різними зовнішніми пристроями, такими як насоси охолоджуючої рідини та вакууми. У Mach4 ви можете створювати власні M-коди за допомогою сценарію LUA.

Регістри використовуються для з’єднання сценаріїв і передачі даних між різними процесами в Mach4, оскільки він потужний і ефективний.

Оцінюючи різні функції, які надають різні версії програмного забезпечення Mach, Mach4 має вищу оцінку, ніж Mach3.

Mach4 має багато різних додаткових функцій, таких як скриптові M-коди, багаторядковий MDI, оптимізація OpenGL, сценарії LUA, бібліотека IPC, зондування та багато іншого.

У Mach4 версія Mach4-Industrial має багато додаткових функцій, як-от вбудований редактор G-коду, програмування Macro B G-коду, менеджер ресурсу інструменту, відображення гвинтів тощо.

Сумісність Mach3 і Mach4

У всіх трьох версіях (Mach3, Mach4-Hobby, Mach4-Industrial) програмного забезпечення Mach ви можете імпортувати та використовувати G-коди з більшості програм CAD сторонніх виробників.

Якщо ви плануєте перейти від Mach3 до Mach4, процес навчання буде легким.

Спільнота Mach3 і Mach4

Серія програмного забезпечення Mach була в основному сформована навколо програмного забезпечення Mach3. Як наслідок, він має більш активну спільноту, ніж версії Mach4-Hobby та Mach-Industrial разом узяті.

Mach3 має форуми спільноти, які існують десятиліттями, і досі відкриті та активні. Ви можете знайти ці форуми на Reddit, групах Yahoo, групах Google і на офіційному форумі Artsoft.

Шанси знайти рішення для більшості помилок Mach3, з якими ви можете зіткнутися, вищі, ніж у будь-якої іншої версії програмного забезпечення Mach.

Користувачі Mach активно присутні на YouTube. Ви можете заглянути в усі версії програмного забезпечення Mach, подивившись, як люди використовують різні версії програмного забезпечення.

Вартість Mach3 і Mach4

Усі версії програмного забезпечення Mach розроблені Artsoft, підрозділом Newfangled Solutions.

Багато розповсюджувачів ящиків зараз продають його, і два з них продають версії Mach3 і Mach4-Hobby через Amazon.

Купуючи в розповсюджувачів боксів, перевіряйте їх у розповсюджувачів з офіційного списку Artsoft. Більше інформації ви можете знайти на сторінці « партнери та посередники ».

Якщо ви керуєте великим чи малим бізнесом

Версія Mach4-Industrial найкраще підходить для великих компаній, оскільки вона надає більше функцій і чудові налаштування.

Ви також отримаєте своєчасну підтримку безпосередньо від Artsoft, якщо в промисловій версії виникнуть будь-які помилки програмного забезпечення або збої.

Якщо ви малий бізнес, ви можете вибрати Mach3, оскільки він має більшість функцій, які вам можуть знадобитися.

Якщо ви любитель ЧПК

Любитель ЧПК може вибрати між версіями Mach3 або Mach4-Hobby. Краща пропозиція за ціною Mach3.

Крім того, Mach3 існує набагато довше, ніж Mach4, і тому Mach3 має більшу спільноту, тому ви можете очікувати кращої онлайн-підтримки для вирішення проблем, з якими ви стикаєтеся.

Чому Mach3 має більше користувачів, ніж Mach4?

У Mach3 більше користувачів, ніж у Mach4, тому що Mach3 існує з 2001 року, і багато людей використовують його з того часу. З іншого боку, Mach4 був випущений нещодавно, і з появою Mach4 мало що змінилося, оскільки більшість функцій, які можуть знадобитися звичайному користувачеві ЧПК, уже доступні в Mach3.
Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner